wyszukiwanie zaawansowane

  Spawarki KEMPPI  

wyślij link do strony

zapytaj obsługę serwisu

 

 

 

 

 

MENU

Kemppi jako pionier technologii spawalniczych

Kemppi jest doskonale znanym dostawcą najwyższej klasy urządzeń przeznaczonych do wydajnego spawania łukiem elektrycznym. Sprzęt spawalniczy Kemppi i oferowane usługi reprezentują najnowsze osiągnięcia techniki i są słynne na całym świecie. Przedsiębiorstwo posiada filie w 13 krajach, biura handlowe i dystrybutorów w ponad 70 państwach, a jego roczne obroty przekroczyły 143 milionów Euro.
Kemppi od chwili założenia konsekwentnie kieruje się tymi samymi fundamentalnymi wartościami.

  • Przedsiębiorczość i ufność we własne możliwości stanowią kamień węgielny sukcesu Kemppi. Tworzą one solidną podstawę dla odważnego podejmowania ryzyka, które jest nieuniknione w nowych sytuacjach rynkowych.
  • Innowacyjność, dociekliwość i otwartość we wszystkich działaniach objawiają się poprzez bezustanne poszukiwanie nowych pomysłów. Nowatorstwo oznacza odwagę pozwalającą spojrzeć na sprawy z zupełnie innego punktu widzenia. Nie należy bać się błędów, ale trzeba wyciągać z nich wnioski.
  • Uczciwość to dla Kemppi naturalna cecha. Żeby traktować innych uczciwie, trzeba być uczciwym także wobec siebie. Uczciwość i wiarygodność zawsze idą w parze — w Kemppi dotrzymujemy obietnic.
  • Szacunek dla jednostki oznacza także respektowanie różnic. Dobre decyzje podejmuje się po wysłuchaniu i rozważeniu różnych opinii. Poszanowanie innych ludzi i rozumienie motywów, jakimi się kierują ułatwia współpracę w międzynarodowym środowisku.

Podwaliny pod jakość uzyskiwaną przez firmę Kemppi są kładzione poprzez ustawiczne badania i rozwój.

Realizowane przez firmę Kemppi badania i rozwój dokonały wielkiego skoku do przodu wraz z nabyciem przez firmę nowoczesnej, ultraszybkiej kamery. Wraz z nową kamerą, badania i rozwój firmy Kemppi wkroczyły w nową erę.

Szybka kamera może wykonać do 250000 klatek na sekundę, co pozwala w praktyce „zatrzymać czas” w dowolnym momencie procesu spawalniczego. W chwili, gdy fotografowane szybką kamerą zjawiska zostają skojarzone z przebiegami natężenia oraz napięcia prądu spawania, uzyskane zostają niezwykle cenne informacje na temat zachowania się łuku elektrycznego oraz przemieszczania się materiału wypełniającego w różnych środowiskach.

Praca kamery podczas badań zachowania spawarek nie jest ograniczana do zjawisk związanych wyłącznie z łukiem oraz rozpływaniem się spoiwa, lecz jest wykorzystywana do badań udarności mechanicznej oraz wytrzymałości na rozciąganie materiałów urządzeń.

Precyzyjna wiedza na temat zjawisk fizycznych zachowania łuku elektrycznego oraz rozpływu spoiwa jest nieoceniona w procesie rozwoju produktów spawalniczych.

Najwyższej klasy jakość projektowania firmy Kemppi została wyróżniona międzynarodową nagrodą w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

Spawarka produkcji firmy Kemppi typu MinarcMig 180 Adaptive zdobyła poważaną międzynarodową nagrodę Red dot. Nagroda ta została przyznana za doskonałą użyteczność, ergonomię, trwałość oraz zwarte rozwiązanie funkcjonalne maszyny. Firma Kemppi Oy jest szczególnie dumna z uznania, ponieważ nagroda ta jest jedną z najbardziej pożądanych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego na świecie.

Czynniki projektowe odgrywają istotną rolę w rozwoju produktów firmy Kemppi. Wzornictwo przemysłowe nie tylko odwołuje się do pociągającego wyglądu, lecz również obejmuje użyteczność, wpływ na środowisko naturalne oraz stopień przyjazności dla użytkownika. Wzornictwo przemysłowe pozwala wytwarzać urządzenia funkcjonalne, ekologiczne oraz przyjazne dla użytkownika.

Istnieje szereg ograniczeń w zakresie technologii elektrotechnicznej oraz bezpieczeństwa, co oznacza szczególne wyzwania w zakresie procesu projektowania. Przez wiele lat firma Kemppi wielokrotnie przyjmowała to wyzwanie i odnosiła sukcesy, wprowadzając na rynek produkty, które zrewolucjonizowały cały przemysł spawalniczy. Nagroda Red dot stanowi kolejny dowód wysokiej jakości pionierskich badań oraz rozwoju produktów wytwarzanych przez firmę Kemppi.

Współzawodnictwo w ramach konkursu Red dot jest jedną z najbardziej rozległych oraz prestiżowych rywalizacji w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Konkurs ten organizowany jest przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen (Centrum Wzornictwa Nadrenii – Westfalii) od roku 1955. W tym roku w ramach konkursu Red do” wpłynęło 2068 zgłoszeń z 41 krajów.

Wiele przediębiorstw borykających się z jakością spawów nam zawierzyło. Nie kupując urządzeń spawalniczych produkcji azjatyckiej typu MOST, Lincoln electric, Bester, Lorch, Magnum, Sherman, Saf..

 

 


 

 

powrót do strony głównej

powrót na górę strony

 

wszelkie prawa zastrzeżone © Spaw Białystok 2008